SabatKrajno - Park Rozrywki i Miniatur

LOGO SABAT FLATPark rozrywki i miniatur Sabat Krajno to niezwykłe miejsce, w którym każdy znajdzie coś ciekawego.

Aleja miniatur, Park Linowy, Lunapark, Stoki narciarskie, Snowpark, Quady, Strefa zabaw dla najmłodszych to tylko niektóre z atrakcji które tu na Was czekają.

Ośrodek Sabat Krajno Powstał w 1999r. Początki Sabatu to stok narciarski( 425m npm. ), który znajduje się u podnóża Łysicy 612m.npm. najwyższego wzniesienia w Górach Swiętokrzyskich znanego też ze zlotów czarownic, które ponoć tu się odbywały. To tutaj Stefan Żeromski jeździł na nartach lecz nie było jeszcze wyciągów, które mógłby opisać. Stacja Górna wyciagów znajduje sie na wysokości 425m npm. i zjazd jest trasą o dł. około 850 m do dolnej stacji, która znajduje się na wysokości 330 m npm. Zainstalowane są dwa wyciągi narciarskie (talerzyki czekające) francuskiej firmy Poma. Obok trasy narciarskiej usytuowany jest Snowpark z dwoma trasami a na samym dole znajduje sie szkółka narciarska z stumetrowym wyciągiem Dywanowym. Trasy narciarskie są ratrakowane , oświetlone i sztucznie śnieżone co umożliwia po naśnieżeniu jazdę nawet przy plusowych temperaturach do późnych godzin wieczornych. Przy wyciagach znajduje się bardzo dobrze zaopatrzona Wypożyczalnia Sprzętu Narciarskiego a w niej wypożyczycie Narty, Deski Snowboardowe, Skki Trikke, Kije, Buty Narciarskie i Snowboardowe, Kaski, Gogle itp. Ale Sabat to nie tylko Ośrodek Narciarski, ale Ośrodek Całoroczny - Park Rozrywki i Miniatur na który składa się Aleja Miniatur "Wonderful World", Park Linowy, Tor Quadowy, Wypożyczalnia Quadów,Plac Zabaw Dla Dzieci z basenami z łódeczkami i kulami "Zorbing"w którym można spędzić z całą rodziną przyjemne i niezapomniane chwile. Sercem ośrodka jest Piękna Restauracja "Magia Sabatu", która ugości pysznymi i regionalnymi daniami nawet najwybredniejszych smakoszy a panorama jaka rozciąga się z okien Restauracji jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie ma na świecie takiej Restauracji z której widać trasę narciarską obok, której można obserwować najcenniejsze zabytki świata ale też nie ma trasy narciarskiej pod Piramidami w Egipcie. Nauczysz się jeździć na nartach czy desce snowboardowej pod Wieżą Eiffla i Big Benem obok tych budowli mamy szkółkę narciarską z wyciagiem dywanowym. To tylko u nas można jeździć na tyrolkach nad Wodospadem Niagara i Operą w Sydnej. Przeżyjecie to wszystko u nas . Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno to Sport-Rozrywka i Edukacja Dla Całej Rodziny. Zapraszamy!!!

Stok narciarski „Sabat" 425m.npm. znajduje się w otulinie Świetokrzyskiego Parku Narodowego u podnóża Łysicy 612m.npm. najwyższego wzniesienia w Górach Swiętokrzyskich znanego też ze zlotów czarownic, które ponoć tu się odbywały. To tutaj Stefan Żeromski jeździł na nartach lecz nie było jeszcze wyciągów, aby mógłby je opisać.. Sama Łysica otoczona jest puszczą jodłową na której znajduje się Swietokrzyski Park Narodowy.
Z górnej stacji wyciągów rozciąga się piękny widok na Dolinę Wilkowską na której znajduje się zalew. Po prawej stronie jak na dłoni widać pasmo Łysogór ze słynną Łysicą a pod nią św.Katarzynę miejscowość znaną turystom z klasztoru s.s.Bernardynek, źródełka św.Franciszka oraz wejścia na Łysicę.
Zjazd po stoku Sabat z bocznymi trasami jest długi(ok.850 m.) i łagodny z dwoma ostrzejszymi nachyleniami, które nieco dodają adrenaliny początkującym narciarzom a zarazem urozmaicają go tak,aby nie stał się nudny. Dlatego stok ten znakomicie nadaje się do uprawiania rekreacyjnego narciarstwa całą rodziną od wnuka po dziadka.
Obok trasy zjazdowej znajduje się Snowpark z prawdziwego zdarzenia ,tutaj sciągają z całej Polski rzesze snowboardzistów i freestylowców aby wykonywać ewolucje ,które zapierają dech w piersiach...(zobacz galerie snowparku)
Podczas zjazdu można zaczerpnąć najczystszego powietrza (zdaniem ekologów) w Polsce zasilanego przez puszczę jodłową w tlen.
Rozkoszuj się i Ty jeżdżąc po stokach Gór Swiętokrzyskich jak to czynił Stefan Żeromski. SABAT ZAPRASZA.